"Det kändes naturligt att starta ett ”nischat” bolag, som förstår kundens sits, som har ett ”inifrån” perspektiv. Våra fokusområden ekonomi och HR är områden vi kan och behärskar väl."

Anna Chibba, Grundare

Vårt sätt att arbeta tillsammans och med våra kunder, konsulter och kollegor grundar sig på våra värderingar, Share – Dare – Care.

Share

Vi delar med oss av kunskaper och erfarenheter för att hjälpa varandra och våra kunder att lyckas

Dare

Vi vågar utmana både egna och andras tankar, förslag och beteenden för att ge nya perspektiv och åstadkomma förändring.

Care

Vi strävar tillsammans med våra kunder att uppnå framgång och goda resultat och samtidigt skapa välmående organisationer.

Vilka är vi?

Anna Chibba

Affärsområdesansvarig
Nätverk & Konsult
Läs mer om Anna
+46 70-445 09 20
anna.chibba@sharenode.se

Madelene Lindskog Örn

Affärsområdesansvarig
Interim & Rekrytering
Läs mer om Madelene
+46 70 600 43 88
madelene.lindskogorn@sharenode.se

Kristin Annerstedt

Talent Manager
Läs mer om Kristin
+46 70-407 44 93
kristin.annerstedt@sharenode.se

Emelie Eduard

Marknadsansvarig
+46 70 445 84 37
emelie.eduard@sharenode.se

Catrine Backman

Senior Verksamhetskonsult
Läs mer om Catrin
+46 76 191 29 45
catrine.backman@sharenode.se

Ingeborg Brenton

Senior Verksamhetskonsult
Läs mer om Ingeborg
+46 70-820 50 85
ingeborg.brenton@sharenode.se

Kerstin Schillberger

Senior Verksamhetskonsult
Läs mer om Kerstin
+46 79 077 32 33
kerstin.schillberger@sharenode.se

Sebastian Toro

Senior Verksamhetskonsult
Läs mer om Sebastian
+46 073 804 87 32
sebastian.toro@sharenode.se

Jannica Wahlund

Verksamhetskonsult
Läs mer om Jannica
+46 76 709 06 64
jannica.wahlund@sharenode.se

Ny kollega

Är du intresserad av att arbeta med oss?
rekrytering@sharenode.se


VAD UTMÄRKER SHARENODE?

ShareNode

Vi fokuserar på Shared Service Center organisationer

ShareNode är ett modernt konsultbolag med stort fokus på Shared Service Center samt större verksamheter inom ekonomi, finans och HR. Vi erbjuder nätverksträffar, rådgivning och konsultstöd. Vi kan också hjälpa dig när du har behov av tillfällig förstärkning av kompetens i det operativa arbetet och med att introducera digitala medarbetare i din organisation.

ShareNode

Vi verkar genom nätverkande och samarbete

Vi verkar genom nätverk och samarbete med våra kunder men också med våra samarbetspartners för att hitta rätt kompetens och stöd till din organisation. För oss är det viktigt att bygga starka och långsiktiga relationer mellan och till våra kunder och samarbetspartners.

ShareNode

Vi är professionella, engagerade och resultatorienterade

Allt vi gör är med stort engagemang, professionalism och med integritet. Vi brinner för att se din verksamhet lyckas. Oavsett om du väljer att anlita oss som rådgivare, i projekt eller i interimsuppdrag är vår ambition att bidra till din måluppfyllelse och realisera verkliga förbättringar som ger värde i längden.